Producenci

Taniec duszy (miękka oprawa), Ardella Nathanael

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 38,00 zł 38.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: WENA
Kod produktu: A051-322E3

Opis

Ardella Nathanael Taniec duszy
PanEuRytmia Beinsy Duno
Wena Poznań 2007
okładka miękka
278 stron

Od tłumacza:
Książka Ardelli to coś o wiele więcej niż podręcznik do nauki konkretnego układu tanecznego - oczywiście jest nim: zawiera dokładny opis wykonania każdego ruchu ilustrowany rysunkami oraz słowa utworów i nuty. Jednakże poza tym tekst ten jest również interpretacją symbolicznego znaczenia ruchów PanEuRytmii - w zestawieniu z róźnymi tradycjami duchowymi świata z chrześcijaństwem na czele. Już podczas tłumaczenia, gdy nie znałem jeszcze samego tańca, przekaz książki wywarł na mnie duże wrażenie. A późniejsze doświadczenie PanEuRytmii było dla mnie odkryciem.

Z okładki:

PanEuRytmia jest rodzajem tańca, wykonywanym zwykle na łonie natury. W języku greckim słowo pan oznacza całość, a zatem naturę, wszelkie stworzenie, Wszechświat, eu oznacza harmonię, a rytmia - rytm lub ruch. PanEuRytmia składa się z dwudziestu ośmiu tańców, którym towarzyszy dwadzieścia osiem utworów muzycznych. Każdy z układów tanecznych ma swoją nazwę i wyraża określoną ideę. Opracował je Mistrz Beinsa Duno (właściwie: Petyr Dynow, 1864 - 1944, bułgarski muzyk, uzdrowiciel i teolog), który od 1900 roku organizował regularne wykłady i coroczne sierpniowe konwenty. Odbywają się one do dziś w górach Riła, nad Siedmioma Świętymi Jeziorami. Obecnie PanEuRytmii naucza się na całym świecie, ponieważ tkwi w niej zdumiewająca moc i niezwykły potencjał.

Ardella Nathanael jest jedną z najlepszych nauczycielek PanEuRytmii na świecie. Od czasów młodości interesowała się duchowymi tradycjami i tańcem. Uczyła się różnych form tańca, m.in. klasycznego baletu, tańca ludowego, tańca sufich i Kathak Kali. Od roku 1983 Ardella studiuje PanEuRytmię. W roku 1986 przyczyniła się do wprowadzenia PanEuRytmii do Europy Zachodniej i wsparła finansowo dwóch bułgarskich nauczycieli. Sama uczy PanEuRytmii od 1988 roku, zapoznała z nią już tysiące ludzi na całym świecie. Jest autorką książki o PanEuRytmii dla dzieci pt. Taniec Motyla (WENA, 2006).

Przez ponad 25 lat studiowałem i praktykowałem starożytne i nowoczesne dyscypliny psychofizyczne i duchowe. Uważam, że PanEuRytmia jest narzędziem o największej mocy transformacyjnej spośród dostępnych dziś na tej planecie. Nigdy nie czułem takiego zaufania do siebie i do Wszechświata, takiej nadziei i radości, jakie odczuwam od kiedy tańczę PanEuRytmię.

David Fisher

Kluczowa wiedza, jaką Ardella Nathanael przekazuje w Tańcu duszy umożliwia, żeby święty taniec i muzyka ponownie stały się żywym doświadczeniem połączenia z naszym Kosmicznym Źródłem. PanEuRytmia wypływa z Duchowej Hierarchii, z zawsze obecnej rzeki inspiracji, która bezustannie zasila całe życie na naszej planecie. Każdy, kto w tańcu doświadczy radości i mądrości przekazanych w tej książce, dozna transformacji energii, a jego życie wzniesie się na wyższy poziom służby całości Życia.

Gordon Davidson, przewodniczący Center for Visionary Leadership w Waszyngtonie

PanEuRytmia, taniec Beinsy Duno, była kluczem, który otworzył we mnie wszystkie rodzaje ruchu, jakich uczyłam się w przeszłości: sztuki walki, mudry i gesty uzdrawiające. To, co było ukryte ukazało się w świetle dnia - w praktyce tego łagodnego, lecz energicznego, uspokajającego, lecz energetyzującego, ugruntowującego, lecz wznoszącego świętego tańca. Jacy jesteśmy szczęśliwi!

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl